Drone nedir?

Günümüz teknolojik aletlerinin en başında yer alan aletlerden biri olan Drone İngilizce de kelime sözcüğü erkek arı anlamında kullanılmaktadır. Ancak günümüzde insansız hava araçları olarak tanınan Drone günümüzde teknolojiye büyük katkı sağlamıştır. İlk çıktığı yıllarda sadece askeri amaçlı olarak kullanılan bu teknolojik aletin şu anki kullanımı çok yaygındır.

Her yaştan insanın kullanabileceği Drone ‘nun kullanımı oldukça kolaydır. Bu teknolojik aletin de çeşitleri vardır Tabii bu çeşitlerden birincisi wifi ile çalışıp uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen ve şarjı yetene kadar havada durabilen Drone şu an bir teknoloji harikasıdır. Bir diğeri ise ileri ki teknoloji çağında kullanabilen İnternetsiz erişim sağlanabilen ve sürekli havada kalabilen yani şarj sorunu olmadığı bir Drone türüdür.

Bugün en çok satılan Drone markalarından biri ardrone ve dnhantom modelleridir. Bu markaların daha önce çıkmış olmaları en çok satılmalarına neden gösterilebilir. Günümüzde Bazı yasalar Drone kullanımını yasaklamıştır. Her ne kadar yasaklanmış olan Drone birçok alanda kullanılmaktadır kullanan alanları şöyle sıralayabiliriz. Gazetecilik, Show sektörü, Spor alanı, Seyahat, Pazarlama, Tarım, Kargo, Yarış, Sağlık, haritalama, moda, acil haberleşme ve buna benzer birçok alan örnek gösterilebilir. Kargo sektöründe de Drone nin büyük önemi vardır.

Kargo denince akla gelen ilk şeylerden biri Amerika da bir kargo şirketinin bunun üzerine çektiği videodur. Çünkü o kargo şirketi kargoları ulaştırmak için Drone kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir